Sardynia

Długowieczność mieszkańców to z pewnością wynik spokojnego życia w otoczeniu tak pięknej natury.

Leniwe tereny prowincji, z dala od zatłoczonych i pędzących miast. Dzięki zdrowej śródziemnomorskiej kuchni, czystego powietrza i optymistycznego podejścia do życia Sardyńczycy żyją długo i szczęśliwie.

Do tego 300 dni słonecznych w ciągu roku z pewnością sprzyjają beztrosce domowników, jak i turystów odwiedzających tę wyspę. 

Kiedy warto wybrać się na Sardynię

NISKI ŚREDNI WYSOKI
STY
5 - 14°C
LUT
5 - 15°C
MAR
6 - 17°C
KWI
8- 19°C
MAJ
13 - 23°C
CZE
16 - 27°C
LIP
19 - 31°C
SIE
20 - 31°C
WRZ
17 - 27°C
PAŹ
13 - 23°C
LIS
9 - 18°C
GRU
6 - 15°C

Piaszczyste plaże otoczone szmaragdowymi zatokami z widokiem na urwiste skały.
To niewątpliwie musi być piękny widok.

Tylko z prywatnej łodzi możesz uniknąć zatłoczonych w sezonie miejsc i obserwować tę fantastyczną wyspę bujając się na falach.

Przestronna i otwarta kuchnia na katamaranie Bali to relaks w eleganckim i komfortowy wnętrzu. Zakupy tradycyjnych serów i regionalnego wina w pewnością zmieszczą się w pełnowymiarowej lodówce i wystarczą na dalszą podróż, gdzie tylko zapragniesz. 

Uwiecznione na zdjęciach fotografie zaczarowanych zakątków sardyńskich wybrzeży z pewnością będą wspaniałą pamiątką zaraz po wspomnienia z podróży katamaranem.

  • Sardynia to 1849 km wybrzeża w klimacie podzwrotnikowy przeplatane lagunami.
  • Rajski archipelag La Maddalena na północy Sardynii, składający się z 7 głównych wysp i kilkudziesięciu mniejszych uznawany za najpiękniejszy na Morzu Śródziemnym.

Ten szmaragdowy archipelag ukrywa nietknięte przez człowieka tereny naturalne, które możesz podbić na supach dostępnych na łodzi. 

Dobijając katamaranem do portowego miasto La Maddalena możesz posmakować regionalnych potraw, czy odwiedzić dawny dom Giuseppe Garibaldiego, włoskiego bohatera narodowego.

Najpierw jednak nabierz sił przed wyprawą w głąb wyspy, podziwiając okazałe klify w linii brzegowej Sardynii z pokładu żaglowca.

Wybrzeże Koralowe to kolejny konieczny punkt do odhaczenia przemierzając Morze Śródziemne katamaranem.

Przezroczystość wód i bogactwo podwodnego świata tylko kusi, aby zanurzyć się i poczuć magię krajobrazu.

Daj się pochłonąć przez sardyńskie wybrzeże, krystalicznej wodzie, bogatej faunie i florze ukrytej pod powierzchnią. Możesz to zobaczyć na własne oczy, korzystając ze sprzętu do snorkelingu, który znajduje się na łodzi. Aktywny wypoczynek i relaks jednocześnie to zaleta wakacji w tak pięknym kraju podczas podróży jednostką pływającą Z Via Oceano.

Na Sardynii z pewnością nie można się nudzić. Przewaga gór i płaskowyżu sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Zdobądź tę wyspę i przekonaj się o jej magii. Ale najpierw zrelaksuj się na pokładzie …

  • Wiesz, że połowa mleka owczego pozyskiwanego we Włoszech pochodzi z Sardynii? 

Nie ma co się dziwić, że nawet zwierzęta są tutaj szczęśliwe. Pozwól sobie na szczęście i zaczerpnij klimatu długowieczności Sardynii.

Wybierz się na wyprawę łodzią z Via Oceano.

Zdobądź się na odwagę i obierz kurs na wakacje marzeń.

Galeria

Galeria zdjęć sardyńskiego raju

Pokonuj fale i udaj się
w magiczne zakątki
katamaranem Bali

  • Obserwuj nasze social media
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności