Chorwacja

Piękne plaże, zachwycające miasta i smakowita kuchnia śródziemnomorska to cechy, które przyciągają turystów z całego świata.

Chorwacja to kierunek często obierany przez wybierających się w podróż jednostkami pływającymi poszukiwaczy przygody. Kraj ten ma długość 6 278 km linii brzegowej, z czego 4 398 km są to wybrzeża wysp.

Kiedy warto wybrać się do Chorwacji?

NISKI ŚREDNI WYSOKI
STY
5 – 10°C
LUT
5 - 12°C
MAR
7 - 14°C
KWI
10 - 17°C
MAJ
15 - 23°C
CZE
18 - 26°C
LIP
20 - 30°C
SIE
20 - 30°C
WRZ
17 - 24°C
PAŹ
12 - 20°C
LIS
10 - 15°C
GRU
7 - 12°C

Malownicze plaże i ogrom błękitu morza Adriatyckiego z pewnością pozwolą zatracić się w klimacie śródziemnomorskiego wybrzeża.

Aby zachwycać się pięknem chorwackich zatoczek zdecydowanie trzeba wybrać się w podróż żaglowcem. Podróżując tylko w ten sposób, jesteś w stanie dotrzeć do dziewiczych zakątków jednej z 698 wysp i 389 wysepek.

Dzięki podróży przez wody jesteś uzależniony tylko od swojej wyobraźni. Możesz codziennie obierać inny szlak wyprawy i podziwiać niesamowite panoramy miast z łodzi.

Chorwacja to również wiele zabytkowych metropolii, pełnych widocznej i namacalnej historii w ruinach miast i miasteczek. Większość z atrakcji znajdujących się na lądzie i usytuowana jest blisko linii brzegowej, a to kolejny atut, żeby zdobyć ten kraj, zaczynając od przycumowania na brzeg.

Z Via Oceano możesz spełnić marzenia o przygodzie i relaksie podczas jednych wakacji.

Rejs żaglowcem dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń, po których możesz wypocząć, przemierzając uliczkami starożytnych budowli, których w chorwackich miastach i miasteczkach nie brakuje.

Dalmacja od Dubrownika poprzez Riwierę Makarską, Split, Zadar aż do Rijeka to ponad 300 mil morskich podróż w obrębie jednego kraju.

Wybierz możliwość podziwiania uroków z jachtu na morzu Adriatyckim. Z pewnością będzie to niesamowity szlak wyprawy i urozmaicony sposób zwiedzania tego nadzwyczajnego miejsca na ziemi, jakim jest Chorwacja.

Zdobądź się na odwagę i obierz kurs na wakacje marzeń.

Galeria

Galeria zdjęć chorwackiego raju

Pokonuj fale i udaj się
w magiczne zakątki
katamaranem Bali

  • Obserwuj nasze social media
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności